KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 8759240
nr 875 9240
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca. motivet: 15x20
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 februari 2014
kl 18:12:40
12/2 22:02:50
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström